طراحی و توسعه توسط ITCenter7
تاریخ درج خبر: 1396/3/4 - تعداد بازدید: 153
نشست دبیران شورای تعامل و تبادل نظر دانشجویی واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزارشد


اولین نشست سراسری دبیران شورای تعامل و تبادل نظر واحدهای استانی دانشگاه جامع با حضور دکتر محمد حسین امید ریاست دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، در این نشست ریاست دانشگاه، معاون فرهنگی و دانشجویی، مدیرکل حوزه ریاست و مدیران حوزه فرهنگی و دانشجویی حضور داشتند.

دکتر بهزاد بهرامی نسب معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی در این نشست گفت: از زمان حضور دکتر امید، تقویت شوراهای تعامل و تبادل نظر مدنظر این معاونت بوده که طی برنامه ریزی های دقیق و کارآمد و رصد دقیق فعالیت شوراهای تبادل درمراکز آموزشی، اولین نشست دبیران شوراهای تعامل استانی را طبق برنامه مدون و از پیش طراحی شده، برگزار کردیم.

وی افزود: با توجه به مأموریت های اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی، شوراهای تعامل و تبادل نظر از اجزای محرک در این دانشگاه محسوب می شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: این شوراها نقش مهمی در فراهم سازی زمینه افزایش میزان رضایت مندی دانشجویان از عملکرد مراکز آموزشی دانشگاه ایفا می کنند.

دکتر بهرامی نسب، نهادینه سازی مشارکت و توجه به خواسته های دانشجویان در نظام اجرایی و برنامه ریزی دانشگاه را از مهمترین وظایف شوراها برشمرد و افزود: همکاری با مسئولان مراکز آموزشی و دانشگاه برای بهبود امورفرهنگی، اجتماعی، آموزشی و رفاهی و ایجاد روحیه همدلی و تفاهم در شوراها باید ملموس باشد.

وی اهداف کلی شوراهای تعامل را ارتباط مستقیم مدیریت دانشگاه در سطوح مختلف با دانشجویان، افزایش نظارت غیر مستقیم دانشجویی نسبت به عملکرد مراکز آموزشی و یافتن نقاط ضعف و قوت آنها برای ارتقای سطح کیفیت آموزشی، ترویج ارزشهای اخلاقی و فرهنگ اسلامی در سطح مراکز، گسترش روحیه مهارت آموزی در دانشجویان، افزایش دقت نظر در مسائل علمی، فرهنگی و اجتماعی دانشجویان، ارتقای سطح علمی- فرهنگی واحدهای استانی عنوان کرد:

احمد دارابی مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز در این نشست گفت: این نشست با هدف تقویت فعالیت ها و ارتقای جایگاه شورای تعامل، بسترسازی برای تحقق برنامه های شورا در سطح واحدها و مراکز، ارائه راهکارهای مفید و سازنده و انتقال تجارب دبیران شورای تعامل و حمایت عملی ازشوراهای تعامل مراکز و واحدهای استانی برگزار شد.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به تداوم و پیگیری فعالیتها و همچنین گزارش گیری و رصد دقیق عملکرد شوراهای استانی، تاکید کرد: اکنون همه بسترها برای تحقق کامل برنامه ها آماده شده و حضور فعال و همکاری مستمر دبیران شوراها مایه تداوم برنامه ها است.

دکتر بهرهی مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز در این نشست بر تشکیل کانون های مشاوره دانشجویی در تمامی مراکزاین دانشگاه تاکید کرد.

وی گفت: تأسیس و راه اندازی انجمن دانش آموختگان در دست بررسی و پیگیری است و رصد وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه در اولویت برنامه های این اداره کل قرار دارد.

تجلی مدیرکل امور تربیت بدنی دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز در این نشست ضمن اعلام برنامه ها و فعالیت های این حوزه بر حضور پررنگ دانشجویان در مسابقات و المپیادهای ورزشی تاکید کرد و به سوالات دانشجویان در این زمینه پاسخ داد.

عباسی معاون مرکز قرآن و عترت دانشگاه به تشریح برنامه های قرآنی دانشگاه پرداخت و به بسترسازی برای حضور دانشجویان در جشنواره قرآن و عترت تاکید کرد.

در پایان این نشست با حضور رئیس، معاون فرهنگی و دانشجویی و مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه جامع علمی کاربردی از 5 نفر از دانشجویان افتخارآفرین در مسابقات کشوری در رشته های پرس سینه و پاورلیفتینگ تقدیر شد.