طراحی و توسعه توسط ITCenter7
تاریخ درج خبر: 1396/3/5 - تعداد بازدید: 163
مأموریت های اصلی دانشگاه به زودی محقق می شود
:رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: بخش مهمی از مأموریت های مغفول مانده دانشگاه انشاالله در آینده نزدیک محقق می شود.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر محمدحسین امید در نشست دبیران شورای تعامل و تبادل نظر دانشجویی واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن عرض تبریک سالروز سوم خرداد و نیز حضور پرشور و حماسی ملت بزرگ ایران در انتخابات 29 اردیبهشت ماه گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی یک دانشگاه شغل  محور، مهارتی  و کارآفرین است که این پتانسیل وجه تمایز این دانشگاه با سایر دانشگاه های کشور است.

وی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی یک سیستم نظام مند و دارای اهداف کوتاه مدت و بلند مدت در حوزه کارآفرینی، ایجاد شغل و توانمندسازی جامعه است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن انتقاد از عدم مطالبه کیفیت از این دانشگاه توسط دانشجویان طی  سال های گذشته تأکید کرد: دبیران شوراهای تعامل و تبادل نظر باید بازوی توانمند برای رسیدن به اهداف کیفی این دانشگاه باشند.

دکتر امید عنوان کرد: دبیران شوراهای تعامل، بازوان توانمند در واحدهای استانی هستند و باید زمینه ارتباط و گفتگو با نمایندگان مجلس در استانها را بصورت گروهی فراهم کنند تا بتوانند قابلیتها و ظرفیتهای این دانشگاه را به گوش نخبگان و مسئولان استانی برسانند و حمایت آنها را جلب کنند.

وی افزود: شما دانشجویان باید شتابدهنده برنامه ها باشید و تیم هایی برای رایزنی با مسئولان مراکز تشکیل دهید و نمایندگان مجلس شورای اسلامی را در استانها در جریان اهداف، مأموریتها و برنامه های این دانشگاه قرار دهید.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: در این دانشگاه جامعه هدف پس از مهارت آموزی دقیق و انجام مراحل علمی و عملی، پس از فراغت از تحصیل می تواند با سرمایه گذاری و حمایت مالی وارد بازار کار شود و مستقلا دارای موسسه تولیدی و کارگاه شود و باری از دوش جامعه و دولت بردارد.

دکتر امید مأموریت گرایی و کیفیت بخشی مراکز را از مهم ترین برنامه های پیش روی این دانشگاه عنوان کرد و گفت: هدف اصلی ما پرورش و تربیت نیروهای کاردان، متخصص و کارشناسان دارای مهارت است.

وی تصریح کرد: این دانشگاه باید نیروهایی تربیت کند تا آماده ورود به بازار کار باشند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: وظایف شما دبیران شوراها بسیار حساس و کلیدی بوده و با انتقال صحیح و دقیق انتقادات و مطالبات دانشجویان به مدیران و روسای مراکز و واحدهای استانی می توانید درجهت بهبود امور فرهنگی، اجتماعی، فوق برنامه، آموزشی، رفاهی و اقتصادی ما را یاری کنید.

دکتر امید اضافه کرد: مصوبه ای را از مجلس گرفتیم که براساس آن برای اولین بار مراکز این دانشگاه می توانند از تسهیلات ویژه برای ارتقاء و بهبود کیفیت آموزشی بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی شغل محور و مهارتی است، گفت: راهبرد اصلی این دانشگاه هدایت فارغ التحصیل برای ورود  به بازار کار است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: مأموریت گرایی و ارتقای کیفیت از برنامه های اصلی این دانشگاه در دوره جدید است و با سرعت و دقت درحال پیگیری است.

وی ابراز امیدواری کرد که بخش مهمی از مأموریت های مغفول مانده دانشگاه در آینده نزدیک محقق شود و در این راستا مسئولان دانشگاه موظف شده اند اجرای مأموریتهای دانشگاه را در سطح واحدها و مراکز رصد کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن تشکر از معاونت فرهنگی و دانشجویی برای تشکیل جلسات دانشجویی تأکید کرد که نشست های آینده دبیران شورای تعامل با حضور رؤسای واحدهای استانی و معاونان دانشگاه بصورت مدون و فصلی و با حضور مؤثر دانشجویان برگزار شود.