طراحی و توسعه توسط ITCenter7
تاریخ درج خبر: 1398/7/9 - تعداد بازدید: 108
هشدار نسبت به مصرف مواد مخدر شیشه افغانی


رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر سردار محمدمسعود زاهدیان نسبت به تولید نوعی شیشه در کشور افغانستان که قدرت تخریبی بسیار بالایی دارد، هشدار داد و از خانواده ها خواست مراقب فرزندان خود به ویژه جوان ها باشند. 


اخیرا نوعی شیشه از مواد مخدر صنعتی، در کشور افغانستان تولید می شود که بسیار خطرناک است.  فرمول شیشه‌ها به عنوان ماده مخدر صنعتی، یکی است اما نوع موادی که در آن استفاده می‌شود، قدرت تخریبی بسیار بالایی دارد چراکه مصرف کننده دچار آسیب جدی می‌شود.


رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: متاسفانه تولید این ماده مخدر روز به روز بیشتر می شود براین اساس باید برای مقابله با این ماده مخدر مخرب، سطح آگاهی مردم را بالا برد. زاهدیان در پاسخ به اینکه آیا حتی یک بار مصرف این ماده مخدر می تواند آثار تخریبی بالایی داشته باشد؟ گفت: تاثیر منفی مصرف مواد مخدر و روان گردان در بدن انسان‌ها متفاوت است، این ماده مخدر شیشه دارای عوارض اضافی است و با توجه به نوع مواد پیش ساخته ای که در تولید آن مورد استفاده قرار می گیرد، این ماده مخدر را پرخطر و آسیب زا کرده است براین اساس باید خانواده‌ها مراقب باشند تا نوجوان و جوانان به دام این ماده مخدر نیفتند.


مصرف کنندگان باید بدانند که این مواد سلامت آن ها را به شدت به خطر می اندازد. وی تاکید کرد: پلیس به قاچاقچیان هشدار میدهد که به شدت با واردن شدن این مواد به کشور که قصد دارند جوانان ما را به مصرف این مواد سوق دهند، برخورد می کند و مصرف کنندگانی که به نوعی به مصرف این مواد آلودگی یافته اند و در حال حاضر قربانی سودجویی افراد فرصت طلب هستند، برای بهبودی خود حتما به مراکز درمانی مراجعه کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از ۶ تن از ماده مخدر صنعتی گل که آثار تخریبی بالایی دارد، کشف شده است. زاهدیان افزود: این ماده مخدر صنعتی بافت‌های مغز را از بین می برد حتما یک بار مصرف آن، وابستگی ایجاد کرده و آثار مخربی دارد و حتی یک بار مصرف آن تاثیر منفی در مصرف کننده باقی می گذارد.